Manchester vs Barcelona, Milan vs Atletico, Bayer vs PSG.

gol diego costa, milan atletico
Podsumowanie spotkań Ligi Mistrzów

BAYER-PSG

Wynik 4:0 w pełni odzwierciedla przewagę jaką zespół z Paryża osiągnął w tym spotkaniu. Niestety Bayer to wciąż druga liga w elitarnej lidze mistrzów. PSG pokazał ogromną siłę, a na pochwały szczególnie zasługuje Szwed Zlatan Ibrahimovic. Strzelił on dwie bramki i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Na wyróżnienie zasługuje również Blaise Matuidi, autor trafienia z 3 minuty spotkania, które "ustawiło" całe spotkanie. Pewny awans lidera francuskiej ekstraklasy, chyba nikt nie myśli inaczej.

MANCHESTER CITY-BARCELONA

Barcelona pokazała, że wciąż jest jedną z najlepszych drużyn piłkarskich na świecie. Cierpliwie czekała na błąd Manchesteru i doczekała się w 54 minucie spotkania. Strzeliła jeszcze jednego gola w końcówce spotkania i wygrała 2:0. System gry zapewnia Barcelonie największe szanse na zwycięstwo w każdym meczu, do tego najlepsi piłkarze na świecie sprawiają, że Manchester ma nie ma większych szans na awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Drużyny angielskie wciąż odstają od trzech zespołów: Bayern, Barcelona oraz Real. Jedynie Chelsea może zagrozić wspomnianej trójce. Jose Mourinho dzięki swojej wiedzy i charyzmatycznej osobowości na pewno ma szanse osiągnąć sukces w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów UEFA, tym bardziej, że wygrał już te rozgrywki 2 razy.

MILAN-ATLETICO

Jedyny włoski zespół, który pozostał na placu boju. Milan grał jak równy z równym, z zespołem, który walczy o mistrzostwo w Primera Division. Niestety błąd w kryciu z 83 minuty spowodował, że Milan w rewanżu będzie miał bardzo trudne zadanie. Atletico osiągnęło bardzo dobry wynik na San Siro i mają spore szanse na awans do kolejne fazy LM. Clarence Seedorf wciąż wierzy w wyeliminowanie przeciwnika. Tuż po spotkaniu wypowiedział się na temat awansu: "Każdy widział co moi piłkarze zrobili tego wieczora i jestem z nich dumny. To będzie trudne zadanie w rewanżu - szanujemy Atletico, ale możemy to zrobić." Pierwszy mecz nie przesądził o awansie. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz na Estadio Vicente Calderon.